نوبت دهی اعتماد پرداز

دستگاه کنترل تردد و حضور غیاب اثر انگشت اعتماد پرداز

امروزه برای ثبت تردد کارکنان یک شرکت یا حضور افراد خاص در یک مجموعه از سیستم کنترل تردد اثر انگشت استفاده می‌شود. این دستگاه این امکان را به دارندگان شرکت‌ها و ادارات می‌دهد که رفت‌وآمد کارکنان خود را کنترل کنند.

 

برای حضور و غیاب روزانه و همچنین بررسی ساعات ورود و خروج می‌توان به‌ سادگی از این دستگاه استفاده کرد و داده‌های حاصل از آن را مورد ارزیابی قرار داد. با کمک گیت کنترل تردد، مدیران می‌توانند دسترسی افراد به بخش‌های مختلف را کنترل و دستورات لازم را اعمال کنند. 

همچنین برای مراکزی مانند آموزشگاه ، مدارس ،  باشگاه  و مجموعه های ورزشی که گاهی به همراه داشتن کارت فراموش میشود میتوان از دستگاه کنترل تردد اثر انگشت استفاده کرد .

سیستم کنترل تردد اثر انگشتی اعتماد پرداز قابلیت ذخیره 1000 عدد اثر انگشت + ثبت 5000  تاریخ و ساعت  را دارا میباشد .

 

سیستم کنترل تردد اثر انگشت چیست؟

در هر شرکتی، دسترسی به تمام نقاط برای افراد وجود ندارد و این امکان باید توسط مدیر بررسی شود. برای آنکه یک بررسی و مدیریت همه‌جانبه وجود داشته باشد، سیستم کنترل تردد اثر انگشت این امکان را به مدیران می‌دهد که چگونگی تردد و دسترسی کارمندان به گذرگاه‌های مختلف شرکت را مورد بررسی قرار دهند. این سیستم می‌تواند به افرادی که دارای صلاحیت لازم هستند به بخش‌های خاصی اجازه ورود بدهند یا از دسترسی افراد دیگر جلوگیری کنند.

علاوه بر این موارد، این سیستم می‌تواند به ‌عنوان دستگاه حضور و غیاب نیز مورداستفاده قرار بگیرد و دسترسی کارکنان را بررسی کند. کارکنان زمانی که به شرکت یا اداره وارد می‌شوند باید اثر انگشت خود را وارد کنند. همچنین در زمان خروج نیز باید با وارد کردن اثر انگشت خروج خود را ثبت کنند.

به کمک این دستگاه، می‌توان بررسی کرد که هر لحظه چه افرادی در شرکت وجود دارند یا ساعات کاری در ماه برای هر کارمند به چه صورتی بوده است. با در دست ‌داشتن این اطلاعات، انجام فرایندهای مدیریتی و تنظیم سیاست‌های شرکت راحت‌تر خواهد شد.

این لوازم به ‌عنوان دستگاه‌های کنترل بیومتریک شناخته شده و در سال‌های اخیر به دلیل پیشرفت تکنولوژی قدرتمندتر شده و در انواع مختلفی به فروش می‌رسند؛ به همین دلیل، به ‌راحتی می‌توانید یک دستگاه باکیفیت را برای شرکت خود تهیه کنید تا رفت‌وآمد کارمندان خود را کنترل کنید.

روش کار دستگاه‌های اثر انگشتی

برای کار با سیستم کنترل تردد اثر انگشت، ابتدا ادمین یا مدیر باید برای سیستم تعریف شود. این فرد می‌تواند دسترسی‌های دیگر اعضا را مشخص کند. این دسترسی‌ها می‌توانند شامل اجازه دسترسی به بخشی خاص یا تنظیم زمان‌بندی ورود و خروج به داخل شرکت باشند. پس از این مرحله، هر کدام از اعضای شرکت باید به این سیستم معرفی شوند و اثر انگشت آن‌ها نیز وارد سیستم شود. پس از اعلام کردن نام افراد، بایستی اثر انگشت همان زمان به سیستم وارد شود.

سیستم به کمک الگوریتم‌هایی که دارد می‌تواند الگویی را بین خطوط اثر انگشت پیدا کند. پس از گرفتن یک تصویر از اثر انگشت، سعی می‌کند طبق الگوریتم و الگوی قبلی که در سیستم تعریف شده است الگویی جدید را برای اثر انگشت جدید پیدا کند. با کاهش یا حذف رنگ تنها دیتای مهم برای سیستم ذخیره خواهد شد که به کمک آن می‌تواند هر اثر انگشتی را که به حافظه وارد شده شناسایی کند.

اگر انگشت فردی در این سیستم وارد نشده باشد، سیستم با اجرای دوباره الگوریتم الگوی موردنظر را به دست آورده و سپس با دیتابیس مرکزی چک می‌کند. در این صورت به فرد اجازه داده نخواهد شد؛ چراکه الگو در حافظه وجود ندارد. این دیتاها به یک سرور آفلاین مرکزی منتقل می‌شوند یا اصلاً نیازی به سرور وجود ندارد و یک شبکه مستقل دیتا را نگهداری کرده و آن را در اختیار ادمین قرار می‌دهد. ادمین تنها فردی است که می‌تواند قوانین سیستم را تغییر دهد و اطلاعات را مشاهده کند.

 

انواع دستگاه‌های اثر انگشتی

از گذشته دستگاه‌های مختلفی برای بررسی و کنترل حضور و غیاب کارمندان وجود داشته است. هر کدام از این دسته‌ها معایب و مزایای مربوط به خود را داشته و در جاهای مختلف کاربرد دارند. یکی از این دسته‌ها ثبت ورود و خروج کارمندان به کمک یک کد است. این کد می‌تواند به‌ صورت دستی وارد شده و یا این که به کمک یک کارت هوشمند به سیستم داده شود. در گذشته از این روش بسیار استفاده می‌شده، اما معایبی داشته که کنار گذاشته شده است.

مثلاً، برای وارد کردن کد در انتهای روز ازدحام ایجاد می‌شود و یا اینکه کارمندان ممکن است کد موردنظر را فراموش کنند. همچنین این امکان وجود دارد که کارت توسط فردی که تأییدشده نیست دزدیده شده و به مراکزی که اجازه ندارد وارد شود.

دسته دیگر دستگاه‌های حضور و غیاب بر پایه بیومتریک هستند که خود آن‌ها نیز به دو دسته اثر انگشت و تشخیص چهره تقسیم می‌شوند. این دستگاه‌ها در سال‌های اخیر پیشرفت‌های بسیاری داشته‌اند و مورد استقبال قرار گرفته‌اند. سرعت و دقت تشخیص آن‌ها بالاست و مشکلات روش قبلی را ندارد. تنها مشکل این دستگاه‌ها این است که هزینه تعمیر بالایی دارند، اما نیازی به نگرانی نیست؛ چراکه این دستگاه‌ها با کیفیت بالایی تولید شده و سالانه به قدرت تکنولوژی آن‌ها اضافه می‌شود.

 

مشخصات دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی

* پردازنده قدرتمند با سرعت بالا و تشخصی کمتر از 1 ثانیه
* تنظیم درجه سرعت و دقت جهت امنیت بیشتر یا سرعت بیشتر
* ظرفیت بالای 1000 اثر انگشت و قابل افزایش تا 3000 اثر انگشت
* قابلیت ارتباط با سیم و بی سیم ووای فای
* ثبت 5000 رکورد ورود و خروج در خود دستگاه
* نرم افزار استخراج رایگان و گزارشگیری
* قابلیت ارتباط با تمامی نرم افزار های حقوق و دستمزد

*دارای نمایشگر تاریخ و ساعت و پیامهای مربوط
*امکان ارائه رابط های کاربری برای برنامه نویسان

 

 

چه مکان‌هایی به سیستم کنترل تردد اثر انگشتی نیاز دارند؟
شما از این دسته از دستگاه‌ها می‌توانید در مراکزی که حساسیت بالایی دارند استفاده کنید. مثلاً تنها به گروهی از کارمندان اجازه دسترسی به اتاق اسناد یا سرور با بدهید که از بانک اطلاعاتی شرکت شما حفاظت شود. برای کنترل حضور و غیاب کارمندان نیز، می‌توانید سیستم کنترل تردد اثر انگشت را در بخش ورودی و خروجی شرکت نصب کنید تا اطلاعات ساعات کاری را جمع‌آوری کنید.
امنیت دستگاه‌های اثر انگشتی
سیستم کنترل تردد اثر انگشت دارای امنیت بالایی برای کنترل دسترسی پرسنل هستند و می‌توانند افراد را با دقت بالایی شناسایی کنند. به دلیل آن که هر فرد اثر انگشت متفاوتی دارد، الگوی حاصل از اثر انگشت نیز با دیگری متفاوت خواهد بود؛ به همین دلیل اگر حسگر اثر انگشت نتواند فردی را شناسایی کند، به آن اجازه ورود نمی‌دهد.
به همین دلیل، نیازی به نگرانی وجود ندارد. در سیستم‌های قبلی، هر فرد یک کارت مخصوص داشت که بایستی از آن برای ورود استفاده می‌کرد. این کارت ممکن بود گم شود یا توسط فردی که اجازه دسترسی به کارت را ندارد مورداستفاده قرار بگیرد، اما این سیستم به دلیل آنکه بر پایه بیومتریک است، دیگر این مشکلات را ندارد و امنیت بالا را تضمین می‌کند.
نتیجه‌گیری
روش‌های مختلفی برای کنترل دسترسی و همچنین بررسی حضور و غیاب کارمندان وجود دارد. در سال‌های اخیر استفاده از سیستم کنترل تردد اثر انگشت رشد خوبی پیدا کرده که به دلیل قدرت و سرعت بالای این سیستم‌ها می‌باشد. با استفاده از این تکنولوژی می‌توانید برای بخش‌های مختلف شرکت دسترسی تنظیم کنید و ساعات کاری کارمندان را نیز مورد بررسی قرار دهید.